داستان بازی Days Gone

داستان بازی Days Gone

Days-Gone

Days Gone (دیز گان – به معنای روزهای رفته) یک بازی ویدئویی در سبک اکشن-ماجرایی و ترس و بقا است که توسط Bend Studio توسعه یافته است. داستان بازی Days Gone در ایالت اورگن جریان دارد، مکانی آخرالزمانی که دو سال از شیوع یک آلودگی فراگیر در آن گذشته است.

شخصیت اصلی بازی دیکن اس‌تی. جان، یکی از اعضای سابق باندی موتورسوار است. او پس از پی بردن به این موضوع که ممکن است همچنان همسرش سارا زنده باشد، ماموریت خود در جهت یافتن او را آغاز کرد.

این بازی در تاریخ ۲۶ آپریل ۲۰۱۹ بر روی پلتفرم پلی‌استیشن 4 و در تاریخ ۱۷ می ۲۰۲۱ برای پلتفرم رایانه شخصی عرضه شد.

 

شخصیت‌ها

شخصیت‌های اصلی

 • دیکن اس‌تی. جان – یک بازمانده از شیوع ویروس که قبلا عضو باشگاه موتورسواری مانگرل بوده است و حالا به عنوان یک شکارچی جایزه‌بگیر فعالیت می‌کند.

شخصیت‌های محوری

 • ویلیام بوزر جان – بهترین دوست دیکن. یک جایزه‌بگیر و عضو سابق باشگاه مانگرل.
 • سارا ویتاکر – یک پژوهشگر گیاه‌شناسی و همسر دیکن. او در ابتدای شیوع ویروس از همسرش جدا شد و دیکن به دنبال یافتن او است.
 • جیمز اوبرایان – یکی از پژوهشگران NERO که در اوایل شیوع به استخراج سارا کمک کرد.
 • مارک کوپلند – رهبر یکی از سه کمپ اورگن شمالی. او به این تئوری توطئه اعتقاد دارد که پایان دنیا به دولت آمریکا مرتبط است و این دولت سعی دارد با از بین بردن مردم دنیا را تصاحب کند.
 • ایدا تاکر – یکی از سه رهبر اورگن شمالی
 • آیرون مایک – رهبر یکی از سه کمپ اورگن شمالی. هدف او صلح‌جویی میان انسان‌ها برای مقابله با فریکرها است.
 • ریموند اسکیزو – یکی از اعضای کمپ آیرن مایک که به دنبال قدرت‌طلبی است.
 • ریکی پتیل – یکی از ستوان‌های آیرون مایک و هم‌گروه سابق دیکن و بوزر در اوایل روزهای شیوع.
 • ادی واکر – داکتر جامعه کمپ لاست لیک
 • کارلوس – رهبر خطرناک و مرموز ریپرها
 • کلنل متیو گرت – سرهنگ و رهبر شبه-نظامیان دیشوتس. او باور دارد که می‌تواند گناهکاران روی زمین را پاک کند.
 • کاپیتان دریک کوری – بالا-رده‌ترین افسر تحت فرمان گرت و ناظر پایگاه دایمند لیک
 • ستوان جیمز ویور – مهندس شیمی‌دان شبه-نظامیان که وظیفه‌ی ساخت یک سلاح شیمیایی برای پاکسازی فریکرها را دارد.

شخصیت‌های جانبی

 • لیزا جکسون
 • کاپیتان داک خیمنز
 • وید تیلور

Days-Gone

موتورسواری ماهر

شما روایت موتورسواری به نام Deacon St.John را در این دنیای آخرالزمانی دنبال می‌کنید. او که در گذشته یکی از اعضای ارتش آمریکا بوده قبل از شیوع ویروس در یکی از کلاب های موتورسواری با نام Mongrels فعالیت می‌کرد. او یکی از مهم‌ترین اعضای گروه خودش محسوب شده و همیشه سخت‌ترین و مهم‌ترین کارها به او سپرده می‌شد. برای او هیچ‌چیز مهم‌تر از گروهش و اعضای آن نبود تا زمانی که عشق زندگی‌اش Sarah را پیدا کرد. او همان دانشمند معروف داستان بوده که سو استفاده از تحقیقاتش توسط شرکت، آخرالزمان را رقم زد. Sarah آرامش تازه‌ای را به زندگی Deacon وارد کرد که باعث شد او کمتر به گروهش فکر کند و مسیرش را تا حدودی از آن‌ها جدا کند؛ اما در بدو شیوع ویروس، Sarah در تلاش برای رسیدن به هلیکوپتری برای فرار زخمی می‌شود. Deacon تصمیم می‌گیرد که عقب بماند و در کنار دوست قدیمی‌اش Boozer برای زنده ماندن چاره‌ای بیندیشد زیرا گمان کرد که همسرش را برای همیشه ازدست‌داده است.

دو سال می‌گذرد. Deacon و Boozer همچنان در رکاب یکدیگر هستند و زندگی خود را با سختی می‌گذرانند. Deacon همچنان در غم از دست دادن همسرش است ولی بااین‌حال توانسته در دنیای سرسخت و خطرناک جدیدی که به وجود آمده زنده بماند. کمپی که در آن Sarah کشته شد یکی از کمپ‌های شرکت NERO بود، شرکتی که در ابتدای شیوع تلاش در مدیریت اوضاع داشته اما در این امر شکست خورد. این کمپ اکنون مملو از Freaker ها شده و هیچ اثری از زندگی در آن دیده نمی‌شود. Deacon و Boozer تصمیم می‌گیرند تا به سمت شمال بروند تا شاید بتوانند زندگی بهتری برای خود دست‌وپا کنند؛ اما نقشه آن‌ها با مداخله گروهی از انسان‌های بازمانده با نام The Rippers به هم می‌ریزد.

Days-Gone
Days-Gone

بازگشتی تلخ

O’Brian به او اطلاع می‌دهد که Sarah در یکی از مقرهای نظامی در منطقه Crater Lake قرار دارد که تحت کنترل نظامیان Deschutes Country هستند. او همچنین از جهش‌های جدید Freaker ها در طول زمان صحبت می‌کند و به Deacon هشدار می‌دهد که بیشتر مراقب افراد آلوده باشد. Deacon در ماجرای مهیج موفق می‌شود نظامیان به رهبری کلنل Garret را به قتل برساند و بار دیگر به Sarah ملحق شود.Sarah به او اطلاع می‌دهد که در طول این مدت تلاش داشته تا سلاحی علیه Freaker ها بسازد و برای تکمیل آن به نمونه‌هایی از DNA در آزمایشگاه اصلی‌اش نیاز دارد.

آن‌ها به محل اصلی آزمایشگاه رفته و اینجا است که Sarah با حقیقت تلخ ‌روبه‌رو می‌شود. او نمی‌دانسته که کمپانی مخفیانه از تحقیقات او برای ساخت ویروس استفاده کرده است و پس از پی بردن به این مطلب به‌شدت ناراحت و خشمگین می‌شود و خود را مقصر تمام قضایا می‌داند. Deacon او را آرام کرده و ذهنش را به سمت هدفی که در سر داشت سوق می‌دهد. Sarah حقیقت را برای او برملا می‌کند و می‌گوید که تلاش دارد تا درمانی برای ویروس پیدا کند و نه سلاحی علیه آن. Deacon پیشنهاد می‌دهد تا آن‌ها درمان را در همان آزمایشگاه بسازند اما در آخرین لحظات Garret وارد عمل شده و Sarah را دستگیر می‌کند. Deacon هم در تلاش برای نجات Sarah توسط Skizzo متوقف می‌شود.

داستان Days Gone

پیش‌زمینه

داستان بازی Days Gone پیرامون شیوع فراگیر یک ویروس در سطح جهان است، ویروسی که کره زمین را به سمت نابودی کشانده است. میلیون‌ها انسان به موجوداتی وحشی و آدم‌خوار به نام فریکرها (Freakers) تبدیل شده‌اند و بازماندگان بشریت شهرها را رها کرده و به دنبال سرپناهی امن به صحراها رفته‌اند.

وقتی ویروس بخش بزرگی از انسانیت را مبتلا به آلودگی کرد، دیکن به همراه همسرش سارا و دوستش بوزر برای حفظ امنیت خود سعی به فرار کردند. با این حال، سارا در مقطعی به شدت زخمی شد و دیکن مجبور شد تا او را به هلیکوپتر سازمان ملی پاسخگویی فوری (NERO) برساند. اما از آنجایی که این هلیکوپتر فضای کافی برای حمل سه نفر را نداشت، دیکن تصمیم گرفت تا از سارا جدا شود و به او قول داد که بعدا به او بپیوندد.

داستان کامل

دیکن اس‌تی. جان در میان دیگر بازماندگان حادثه‌ی شیوع ویروس، یکی از اعضای باشگاه موتورسواری مانگرل است. او معمولا به راندن در زمین‌های بایر شمال غربی پسیفیک مشغول است و هیچ وقت به مدت طولانی در یک محل ساکن نمی‌ماند. دیکن اغلب به عنوان یک شکارچی جایزه‌بگیر یا مزدور فعالیت می‌کند و در قبال این کار ملزومات و موارد مورد نیاز خود را تامین می‌کند. او در مقطعی پی می‌برد که برای سرش جایزه‌ای در نظر گرفته شده و به همین سبب دشمنان بیشتری پیدا کرده است. دیکن و دوستش بوزر تصمیم می‌گیرند به سمت شمال فرار کنند، اما برنامه‌های آن‌ها با مجروح شدن بوزر و همچنین خراب شدن موتور دیکن متوقف می‌شود.

داستان بازی Days Gone به دو سال بعد می‌رود. تمدن سقوط کرده است و جمعیت انبوهی دچار آلودگی شده‌اند. فریکرها در سرزمین‌ها پرسه می‌زنند و تهدیدی برای جان انسان‌های بازمانده هستند. دیکن و بوزر حالا در اورگن به عنوان جایزه‌بگیر فعالیت می‌کنند. دیکن پس از مشاهده کمپ پناهنده NERO که به دلیل هجوم فریکرها تخلیه شده بود به این باور رسیده بود که همسرش سارا مرده است. دیکن و بوزر تصمیم داشتند برای یافتن فرصت‌های بهتر به شمال بروند، اما یکی از دستان بوزر توسط باندی از ریپرها به شدت دچار سوختگی شده بود و این اتفاق که باعث تاخیر در سفر آن‌ها شد.

دیکن همچنین پی برده بود که ریپرها به دلایل نامعلومی برای سر بوزر هم جایزه‌ای تعیین کرده‌اند. علاوه بر این دیکن چند مرتبه هلیکوپترهای وابسته به NERO را دیده بود که این فکر را به او القا می‌کرد که شاید سارا هنوز زنده باشد. دیکن موفق شد یکی از این هلیکوپترها را دنبال کند و با یکی از پژوهشگران NERO به نام اوبرایان دیدار کند. اوبرایان همان مردی بود که سارا را برده بود. او اشاره کرد که هلیکوپترش به سمت کمپ دیگری منحرف شده است و اظهار کرد که سارا ممکن است هنوز زنده باشد.

با این حال سلامتی بوزر وخیم‌تر می‌شد و این موضوع دیکن را مجبور کرد تا او را برای درمان به کمپ لاست لیک ببرد. متاسفانه دست بوزر دچار عفونت شده بود و دکتر مجبور به قطع کردن دست او شد. مدتی بعد اوبرایان طی تماسی با دیکن از او برای تحقیقات NERO درخواست کمک کرد و در قبال آن پیشنهاد کمک در یافتن سارا را داد. با این حال دیکن همچنان به زنده بودن سارا ناامید بود، چرا که حتی در صورت زنده ماندن او کمپ محل اقامت او مورد تجاوز قرار گرفته بود و معلوم نبود چه بلایی سرش آمده است.

در حالی که کمپ لاست لیک به رهبری آیرن مایک یک پیمان عدم تجاوز را ریپرها بسته بود، اما دستیار مایک یعنی اسکیزو به ریپرها و این پیمان اعتماد نداشت تصمیم گرفت تا معامله‌ای جداگانه با ریپرها را انجام دهد. او دیکن را تحویل ریپرها داد و این موضوع مشخص شد که رهبر این باند فردی به نام جسی است، کسی که از دوران قبل از شیوع آلودگی با دیکن و بوزر دشمنی داشته است. دیکن از اسارت آن‌ها فرار کرد و همراه با بوزر اقدام به تخریب سدی در بالا کمپ آن‌ها کرد و جسی نیز کشته شد. اسکیزو نیز به خاطر خیانت از لاست لیک تبعید شد.

در ادامه داستان بازی Days Gone دیکن به یاد آورد که سارا برای یک آزمایشگاه دولتی کار می‌کرده است و مجوز امنیتی فدرال را داشته است، این به آن معنی بود که او در هنگام تخلیه کمپ اولویت داشته است. اوبرایان نیز تائید کرد که سارا به یک پاسگاه نظامی در کریتر لیک منتقل شده است اما این ناحیه تحت کنترل شبه-نظامیان شهرستان دیشوتس است. اوبرایان همچنین به دیکن هشدار داد که طبق تحقیقات NERO فریکرها در حال تکامل یافتن هستند و با گذشت زمان وضعیت دشوارتر خواهد شد.

دیکن به بهانه‌ی پیوستن به شبه-نظامیان با رهبر آن‌ها یعنی کلنل گرت دیدار کرد. دیکن در دژ اصلی شبه نظامیان موفق به یافتن سارا شد، کسی که حالا به منظور ساخت یک سلاح بیو زیستی با این گروه شبه نظامی کار می‌کرد. این سلاح قرار بود یک بار برای همیشه فریکرها را از بین ببرد و سارا تا پیش از تکمیل آن قادر به ترک آنجا نبود. به این ترتیب دیکن برای کمک به همسرش در این گروه شبه نظامی باقی ماند. آن دو برای یافتن یک ابزار سنجش توالی DNA به آزمایشگاه کلووردیل رفتند، جایی که سارا پیش از شیوع آلودگی در آن جا مشغول به کار بود. با این حال سارا وقتی به این آزمایشگاه ورود پیدا کرد، متوجه شد که کلووردیل از پژوهش‌های او در جهت توسعه ویروس فریکر استفاده کرده است.

سارا در هنگام بازگشت به آزمایشگاه خودش افشا کرد که او در واقع روی یک سلاح به منظور کشتن فریکرها کار نمی‌کند بلکه به طور مخفیانه روی علاجی کار می‌کند تا افراد آلوده شده را نجات دهد. دیکن پیشنهاد داد که آن‌ها گروه شبه نظامی را ترک کنند و در آزمایشگاه کلووردیل توسعه دارو را تکمیل کنند، اما بدگمانی‌های کلنل گرت باعث شد تا سارا تحت بازداشت محافظتی قرار گیرد. دیکن سعی کرد تا سارا را بیرون آورد اما نقشه‌ی او توسط اسکیزو خنثی شد. اسکیزو در مورد گذشته‌ی مجرمانه دیکن به دروغ اطلاعاتی را در اختیار کلنل گرت گذاشته بود.

دیکن دستگیر شد اما توسط یک مامور دلسوز رهایی پیدا کرد. او به لاست لید بازگشت و در آنجا موفق شد یک هجوم از سمت شبه نظامیان را دفع کند اما با این حال آیرون مایک به شدت مجروح شد. دیکن به لاست لیک هشدار داد که شبه نظامیان با افراد بیشتری باز خواهند گشت، و تصمیم گرفت به وسیله‌ی یک کامیون حامل بمب، ضربه‌ای پیشگیرانه را به مرکز فرماندهی آن‌ها بزند. دیکن موفق به کشتن اسکیزو و کلنل گرت شد و با از بین رفتن تهدید شبه نظامیان سارا نیز آزاد شد.

در پایان داستان بازی Days Gone دیکن به رهبر جدید لاست لیک تبدیل شد. او به همراه سارا، بوزر و سایر دوستانش در آنجا به زندگی خود ادامه داد. مدتی بعد دیکن تماس دیگری از اوبرایان دریافت کرد که افشا می‌کرد NERO از اثرات جهش‌زای ویروس اطلاع دارد و خود اوبرایان نیز با سویه‌ای از ویروس آلوده شده که او را به یک فریکر هوشمند تبدیل کرده است. او به دیکن هشدار داد که NERO به زودی به سراغش می‌آید و هیچ چیز نمی‌تواند مانع آن‌ها شود.

دانلود مستقیم بازی Days Gone از وبسایت کلوپ استاد بازی
ارسال دیدگاه

ایمیل شما عمومی نخواهد شد و نزد سایت محفوظ می‌باشد.

دیدگاه کاربران

0
هنوز دیدگاهی ارسال نشده است اولین نفر باشید!