دانلود بازی Dead Cells The Queen and the Sea برای کامپیوتر

دانلود بازی Dead Cells The Queen and the Sea

پلتفرمرهایی که گیم پلی سخت و چالش‌برانگیز را با عناصر Roguelike تلفیق کرده‌اند، یکی از محبوب‌ترین سبک‌های موجود در بازی‌های ویدیویی بوده‌اند که مخاطبان بسیاری را به سمت خود جذب کرده و عناوین جذاب زیادی زیر سایه آن‌ها پرورش یافته است. یکی از این عناوین جذاب و سرگرم‌کننده که توانست محبوبیت بالایی به دست آورد، بازی Dead Cells از استودیو Motion Twin بود که توانست استانداردهای جدیدی را ارائه دهد. این بازی به‌طور دائم با به‌روزرسانی و بسته‌های الحاقی، محتوای جدیدی را در اختیار بازیکنانش قرار می‌دهد، به‌تازگی بسته الحاقی The Queen and the Sea نیز برای بازی منتشر شده است.

گیم پلی این بازی جدای از عناصر کلاسیک پلتفرمر، سبک Metroidvania را نیز در خود جای داده است. سبک Metroidvania، یکی از زیرشاخه‌های سبک اکشن ماجراجویی که ترکیبی از مکانیزم و محیط‌های دو سری بازی Metroid و Castlevania است؛ به عبارتی بازی دارای یک نقشه‌ی بزرگ است که محیط‌های آن به همدیگر مربوط هستند و فقط تعدادی در و موانع خاص هستند که مانع پیشروی شما در نقشه‌ی بازی می‌شوند. مکانیزم و اتمسفر این سبک از بازی‌ها نیز شباهت بسیار زیادی به سری بازی‌های Castlevania دارد. ادغام این عناصر با سبک Roguelike باعث شده تا بازی Deadcells یکی از عمیق‌ترین و جذاب‌ترین مکانیک‌های گیم پلی را به خورد شما دهد.

سبک roguelike، به گشت‌وگذار در غارها و دخمه‌ها مربوط می‌شود و بالا بردن قدرت و level شخصیت اصلی نیز از بخش‌های بسیار مهم بازی محسوب می‌شود. در این سبک معمولاً مرگ شخصیت بازی، به معنای پایان است و یک اثر دائمی دارد و از طرفی تکرارپذیری را در مراحل بیشتر می‌کند. در Dead Cells، شما نقش گروهی از سلول‌ها را دارید که در ابتدای بازی، کنترل بدن یک زندانی مرده را در اختیار دارید و با جستجو و گشت‌وگذار در بدن او، باید به مبارزه با موجودات خاصی که در بدن این شخص وجود دارند بپردازید.
دشمنان شما پول، زره و سلاح‌های زیادی با نابود شدنشان از خود به جای می‌گذارند و در برخی مواقع، دشمنان سلول‌هایی را پس از شکست بر روی زمین می‌اندازند که به شما ارتقاهای دائمی می‌دهد. سلول‌ها فقط در پایان مرحله می‌تواند استفاده شود و اگر قبل از پایان مرحله کشته شوید، تمام سلول‌های خود را از دست خواهید داد. بازی الهامات زیادی را از سری Dark souls گرفته است و دشمنان قدرتمند با رفتارهای خاص در سرتاسر بازی مشاهده می‌شوند؛ پس کشته شدن زیاد، بخشی جدانشدنی از این بازی به شما می‌آید. در بازی باس‌های قوی و خاصی نیز وجود دارند که بازیباز را با چالش‌های زیادی مواجه می‌کنند.

همان‌طور که گفتیم، این بازی به دلیل وجود عناصر Rogulike بسیار سخت و چالش‌برانگیز بوده و الهاماتی از سری Souls نیز در آن مشاهده می‌شود. بازی به شما تکه‌های کمی از داستان را ارائه می‌کند و قرار دادن آن‌ها در کنار هم و تشکیل یک داستان کامل، به عهده‌ی شما است. شخصیت شما یک سلول شبیه به انسان است که سر او را آتشی پردود تشکیل داده است و با نام زندانی خطاب می‌شود. در بازی گفته می‌شود که او فناناپذیر است و هربار که شما کشته شوید، آتش سر زندانی، او را دوباره زنده می‌کند. شما به دلیل جرمی نامعلوم کشته شده‌اید اما در بازی مشخص نمی‌شود که جرم شما دقیقه چه بوده است. هربار که شما کشته شوید، محیط بازی دستخوش تغییراتی می‌شود که دلیل آن زنده بودن محیط بازی و تکامل آن پس از هربار مرگ شما است.

در بسته الحاقی The Queen and the Sea منطقه جدید و دریایی به بازی اضافه شده که مملو از لاشه‌های کشتی غرق‌شده، فانوس‌های بزرگ دریایی و موجودات مخوف است. این جزیره مملو از رازهای جدید بوده که برای کشف آن‌ها باید خطرهای زیادی را به جان بخرید. علاوه بر سه منطقه جدید، بسته الحاقی جدید شامل 9 سلاح منحصربه‌فرد بوده که با سبک و سیاق مراحل همخوانی دارند، لباس‌های جدید و یک همراه بامزه جدید است.

اگر به این سبک بازی‌ها علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم بازی‌های Hollow Knight و Hades را نیز بررسی کنید.

در ادامه برای دانلود بازی Dead Cells The Queen and the Sea با وب‌سایت کلوپ استاد بازی همراه باشید.