دانلود بازی Factorio برای کامپیوتر

دانلود بازی Factorio

کارخانه‌ها بخش بزرگی از دنیای مدرن را تشکیل داده‌اند. بدون وجود آن‌ها فناوری و تمدنی که حالا به آن افتخار می‌کنیم وجود نداشت. بازی Factorio در مورد ساخت و نگه‌داری از کارخانه‌هاست. شما به یک سری منابع اولیه دسترسی خواهید داشت و با استفاده از آن‌ها فناوری‌های تازه‌ای برای بهبود فرایند تولید و خودکار سازی آن پیدا خواهید کرد. در سوی دیگر رقیب‌های کت‌وکلفتی نیز اقدامات شمارا زیر نظر دارند و رقابتی جدی برایتان ساخته‌اند. اوایل کار بسیار آسانی برای کنترل بازی خواهید داشت اما هر چه پیشرفت کنید، کار سخت‌تر خواهد شد و ممکن است هرج‌ومرج ایجادشده باعث ورشکستگی شما شود. استودیو Wube Software ایده جالبی را به واقعیت تبدیل کرده است و اگر خوش‌شانس باشید، در طول چند ماه به یکی از سرمایه‌داران بزرگ تبدیل خواهید شد.

تنوع کارخانه‌های مختلفی در بازی Factorio یافت می‌شود. می‌توانید کارخانه تولید برق احداث کنید یا اینکه به سمت معادن بروید و ازآنجا پول خوبی به جیب بزنید. خرید و احداث کارخانه قدم اول بازی است. بعدازآن لازم است مدیریت مناسبی روی منابع و روند تولید داشته باشید تا اینکه بیشترین میزان سود به دست آید. حریفان حریصی کنار شما به خرید و احداث کارخانه‌های جدید می‌پردازند و هر بار با شیوه‌ای جدید به سمت نابودی کسب‌وکار شما هجوم می‌آورند. برای همه خطرات آماده‌باشید و نشان دهید که مدیر خوبی برای اداره کارخانه و سرمایه سرشار هستید. اگر از بخش تک نفره خسته شدید، حالت مولتی پلیر شمارا می‌طلبد. این بخش مانند حالت آفلاین شمارا مجاب به ساخت کارخانه‌های بزرگ خواهد کرد که باید همراه دوستانتان آن‌ها را اداره کنید.

استودیو دست شمارا برای ساخت ماد باز گذاشته است و هر چه به ذهنتان می‌رسد را می‌توانید روی دنیای بازی پیاده کنید. هسته اصلی گیم پلی ساده و روان است. تنها کافی است منابع کافی برای ساخت ابزار و ماشین‌آلات به دست بیاورید و سپس فناوری خود را به پله بالاتر ارتقا دهید تا سود بیشتری از تجهیزات تازه به دست بیاورید. بخشی از بازی به مبارزه با دشمنان می‌پردازد. برای مبارزه نیاز به جنگ‌افزارهای قدرتمندی دارید و آن‌ها را هم در یکی از کارخانه‌هایتان بسازید. می‌توانید با استفاده از تانک به جنگ حریف بروید و همان‌طور که گفتیم، دست شما برای انجام اقدامات مختلف باز است. توسعه بازی Factorio از سال 2012 شروع‌شده است و بعد از چند سال تلاش، وارد بازار بازی‌های ویدیویی شده است. در سبک فاکتوریو نگاهی به بازی‌های Two Point Hospital Off the Grid و Prison Architect – Island Bound بیندازید.

در ادامه برای دانلود بازی Factorio با وب‌سایت کلوپ استاد بازی همراه باشید.