دانلود بازی Getting Over It with Bennett Foddy برای کامپیوتر

Getting Over It with Bennett Foddy

کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که از هر بازی و ژانری خوشش بیاید و استودیوها هم‌بازی‌هایشان را برای قشر مخصوصی از گیمرها می‌سازند. آقای Bennett Foddy یک توسعه‌دهنده استرالیایی آمریکایی است مطالعات زیادی در زمینه فلسفه اخلاق داشته و در سال 2017 تصمیم به انتشار یک بازی عجیب مخصوص قشری از گیمرها گرفت و هدف اصلی‌اش از این کار هم، آزار دادن آن‌ها بود! بازی Getting Over It with Bennett Foddy روایتگر داستان مردی است که داخل کوزه‌ای گیر افتاده و هر کاری می‌کند، نمی‌تواند از آن رهایی یابد. مشخص نیست که چرا این اتفاق برای او افتاده است و تنها می‌دانیم که او به سمت بالا می‌رود و هیچ تمایلی به صحبت و بیان داستان زندگی‌اش هم ندارد. این شاید عجیب‌ترین بازی باشد که در عین سادگی‌اش، بسیار مفهومی و عمیق است.

بازی Getting Over It with Bennett Foddy عاری از داستان و مفهوم سطحی است و می‌توان آن را در 10 تا 20 دقیقه به پایان رساند. جالب است که رکورد جهانی اتمام بازی، زیر 2 دقیقه است و اینجاست که مفهوم آزار رساندن به گیمرها را از سوی توسعه‌دهنده‌اش درک می‌کنید. در صورتی می‌توانید بازی را زیر 20 دقیقه به پایان برسانید که خبره کوه‌نوردی و سخره نوردی باشید و ساعت‌ها در این بازی تمرین کرده باشید؛ در غیر این صورت حدود 9 ساعت برای اتمام آن در حالت عادی وقت نیاز خواهید داشت. گیم پلی بازی شامل استفاده از یک تیشه، با دسته چوبی است که برگ برنده شما جلوی موانع پیش رو است. این وسیله مانند یک اهرم عمل می‌کند و باید در بازه زمانی مناسب، با کلیک و تکان دادن موس، اهرم را طوری قرار دهید که شمارا به سمت بالادست بکشاند. دشوار بودن بازی زمانی مشخص می‌شود که به پایین پرتاب می‌شوید و آن موقع است که از عدم وجود بخش ذخیره بازی آگاه می‌شوید! بله اینجا خبری از ذخیره و سیو نیست و باید دوباره شروع کنید.

عدم وجود قابلیت ذخیره در بازی Getting Over It with Bennett Foddy باعث عصبانیت بسیاری شده و ویدیوهای زیادی هم از این بازی آپلود شده که گذر از مراحل سخت آن در چند دقیقه نشان می‌دهد. مشکل اصلی آن کوزه یا قابلمه‌ای است که مهمان این مرد شده و هر زمان که می‌خواهید از سد یک چالش بگذرید، مانند چکش به سرتان خورده و مستقیماً شمارا به پایین صخره پرتاب می‌کند. فیزیک بازی بسیار خوب طراحی‌شده و گرافیک آن‌هم مناسب یک اثر کوچک و مبتنی بر گیم پلی است. در طول بازی با تصاویر سورئال مواجه خواهید شد که معنی و مفهوم زیادی دارند و هر کس طوری آن را توصیف کرده است. گاهی لازم است از بازی‌های سنگین دوری‌کنیم و به انجام یک بازی کوچک بپردازیم و Getting Over It with Bennett Foddy دقیقاً همانی است که می‌خواهیم. بازی‌های Portal و Little Nightmares را هم تجربه کنید.

در ادامه برای دانلود بازی Getting Over It with Bennett Foddy با وب‌سایت کلوپ استاد بازی همراه باشید.