دانلود بازی Half-Life Alyx برای کامپیوتر

دانلود بازی Half-Life Alyx

با نگاه به لیست بهترین بازی‌های تاریخ، قطعاً اسم Hal-Life را در صدر جدول مشاهده خواهیم کرد. بازی که نزدیک به دو دهه پیش راهی بازار شد و یک انقلاب در زمینه بازی‌های ویدیویی ایجاد کرد. از سویی داستان نفس‌گیر و در سوی دیگر گیم پلی که Valve با نهایت دقت و جزئیات آن را پرورانده بود همه را مجذوب خود کرد. بیش از 13 سال از عرضه بازی Half-Life 2 می‌گذارد و در این مدت بسیاری آرزوی یک نسخه جدید از بازی را کرده‌اند اما استودیو چندان اهمیتی به درخواست بازیکنان نداد تا اینکه امسال با سورپرایز بزرگی مواجه شدیم. Valve تصمیم به زنده کردن این فرانچایز گرفت اما این دفعه چیزی نیست که این سری و البته طرفداران با آن آشنا باشند. بازی Half-Life Alyx پله‌ای بزرگ رو به دنیای واقعیت مجازی و هدست های VR است.

Half-Life Alyx دست از سر شخصیت گوردون برداشته است و این دفعه به‌جای Alyx Vance بازی می‌کنیم؛ کسی که تنها شانس بشریت برای نجات و بقا است. از زمان واقعه Black Mesa تابه‌حال، کنترل سیاره در دست یک سری نیروهای محلی در میان شهرهای باقی‌مانده بوده است. در میان آن‌ها نیز تعدادی از بزرگ‌ترین دانشمندان جهان نیز قرار دارند: شما و پدرتان دکتر الی وانس! به‌عنوان مقاومت در مقابل فاجعه پیش‌آمده، باید به فعالیت‌های دانش‌محور خود ادامه دهید و ابزارهایی مناسب برای بقای بشریت خلق کنید. هرروز روی جدیدی از دشمن را خواهید دید و باید روزبه‌روز برای نابودی او تلاش کنید. این بازی اولین تلاش Valve در دنیای واقعیت مجازی است و به‌یک‌باره کل این سری قدمی بسیار بزرگ به سمت آینده برداشته است. این دفعه با گیم پلی خاصی که در هیچ‌کدام از بازی‌های ویدیویی دیده نمی‌شود مواجه هستیم و باید ابتدا یاد بگیرید که چطور نشانه‌گیری کنید و به سمت دشمن شلیک کنید. Half-Life Alyx بازی از آینده‌ای دور است.

حس و حال بازی همان ثانیه‌های اول با تمام نسخه‌های سری متفاوت است، شخصیت آلیکس فوق‌العاده انسانی‌تر است و حس آسیب‌پذیری بیشتری دارد. درحالی‌که گوردون با سکوت همیشگی خود، بیشتر در نقش یک نابودگر اسلحه به دست ظاهر می‌شد. شهربازی نسبت به نسخه دوم، بسیار گسترده‌تر شده است و توسعه‌دهنده پله‌های کمال را به‌خوبی بالا رفته است. کنترل‌های VR باعث شده است که بازی کاملاً واقعی باشد و زمانی آن را درک خواهید کرد با دستان خود به سمت حریف نشانه بروید و شلیک کنید. Half-Life Alyx آن‌قدر خوب عمل کرده است که منتقدان را عاشق و دیوانه خودکرده است و بسیاری امتیاز کامل را به آن اهدا کرده‌اند. اگر از عاشقان سری نیمه‌جان هستید، این‌یکی را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید زیرا که مشخص نیست آیا تا قرن آینده نسخه بعدی عرضه می‌شود یا نه! در این سبک نگاهی به Black Mesa هم بیندازید.

نکته: این بازی تنها برای کسانی که هدست های واقعیت مجازی دارند قابل اجرا خواهد بود و داشتن یکی از دستگاه های HTC Vive یا Windows Mixed Reality یا Valve Index برای اجرای این بازی الزامی است.

در ادامه برای دانلود بازی Half-Life Alyx با وب‌سایت کلوپ استاد بازی همراه باشید.