دانلود بازی Journey برای کامپیوتر

Journey

بازی‌های ویدیویی هرروز با سرعت بیشتری به سمت‌وسوی آنلاین شدن و تنها کشتن و کسب امتیاز جلو می‌روند و کم‌کم هنر و داستان در حال رنگ باختن است. در این میان Journey با برهم زدن تمامی این قواعد سر برافراشته است و از متفاوت بودن هیچ ابایی ندارد. بازی‌سازهای مستقل به‌ندرت موفق به جذب مخاطب می‌شوند اما این‌یکی از آن دسته نیست و استودیو Thatgamecompany با ارائه یک سفر فلسفی و نشان دادن تمام مبانی بشری، تحسین تمام منتقدان را برانگیخته است. شخصیتی عجیب با ردایی قرمز پیش روی شما قرار دارد و تا چشم کار می‌کند، سنگ و شن و باد. سفری شگفت‌انگیز پیش روی شما قرار دارد و باید با راز این سرزمین عجیب آشنا شوید.

Journey شما در نقش فردی قرار می‌دهد که خود را گم‌کرده است و در تلاش است که باگذشت از مکان‌های عجیب‌وغریب به کوهی دوردست برود. حسی در وجودتان می‌گوید که آن کوه راه درستی است و کسی به شما راه درست را گوش زد نمی‌کند و همه‌چیز در ذهن شما شکل می‌گیرد. مکانیسم‌های بازی مشابه هیچ‌چیزی نیست که تابه‌حال دیده‌اید و تنها شالی که به سر شخصیت اصلی قرار دارد، منبع قدرتی برای شما فراهم می‌کند و به‌وسیله آن می‌توانید پرواز کنید! همه‌چیز به راه رفتن، پریدن و پرواز کردن خلاصه می‌شود و این ترکیب، جادوی شگفت‌انگیزی را پدید آورده است.

نیچه می‌گوید که انسان ابتدا برای ارتباط از موسیقی استفاده می‌کرد و برای همین است که موسیقی این‌چنین برای ما آشناست و یک دژاووی عجیب را با شنیدن یک سمفونی بتهوون یا قطعه‌ای از باخ حس می‌کنیم. در Journey نیز موسیقی همه‌چیز است و این بازی واقعاً به موسیقی‌اش زنده است و حتی برای موسیقی آن نامزد جایزه بزرگ گرمی نیز شده است! زبان بازی به‌نوعی موسیقی ست و بعد از مدتی شنل پوش‌های جدیدی را مشاهده خواهید کرد و آن‌ها نیز به دنبال راه خود هستند و تنها راه گفتگو نیز همین موسیقی است. زیبایی‌های بصری بازی فوق‌العاده‌اند و چشم بازخواهید کرد و به ناگاه منظره فوق‌العاده‌ای را مشاهده خواهید کرد و به‌یک‌باره حس آشنایی عجیبی در وجودتان جوانه می‌زند.

Journey یک سفر مفهومی و پررمزوراز است و در آخر می‌فهمید که چقدر این بازی به سفر ما تا مرگ و راه‌های مختلفی که پیش رویمان قرار دارد، شباهت دارد. ارتباط برقرار کردن با این بازی سخت است و شبیه چیزی نیست که تابه‌حال مشاهده کرده‌اید. هدف بازی بیان این است که چیزی به نام درست و غلط وجود ندارد و از همان ثانیه‌های اول می‌شود این موضوع را حس کرد. این بازی مستقیماً روی روان و افکار شما تأثیر دارد و تجربه‌ای تکرار نشدنی را ارائه خواهد داد. با Journey لحظه‌هایی آرام و عمیق را خواهید داشت و از به تصویر کشیدن مفاهیم فلسفی با چنین دقتی شگفت‌زده خواهید شد.

در ادامه برای دانلود بازی با وب‌سایت کلوپ استاد بازی همراه باشید.