دانلود بازی Portal 2 برای کامپیوتر

دانلود بازی Portal 2

بازی Portal 2 در سبک پلتفرمر و معمای با دید اول‌شخص توسط استدیو Valve Corporation تهیه‌شده است. این بازی قسمت دوم بازی Portal سال 2007 است و در تاریخ آوریل 2011 برای مایکروسافت ویندوز، لینوکس، سیستم‌عامل ایکس، پلی‌استیشن 3 و ایکس باکس 360 منتشر شد.

بازی همان عناصر و گیم پلی Portal را دارد ولی ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه شده است ازجمله لیزر تغییر مسیر، تیرهای تراکتوری، پلی از نور و رنگی ژل مانند که سرعت بازیکنان را افزایش می‌دهد و اجازه می‌دهد تا کاراکترهای بازی بتوانند پرش‌های بلندتر از قبل داشته باشند. بازیکنان در ابتدای بازی نقش چل را بر عهده می‌گیرند، کاراکتری که از خواب اجباری خود پس از سال‌ها بیدار شده و وظیفه احیا کردن آزمایشگاه تحقیقاتی را دارد. او باید ابرکامپیوتر قدرتمندی به نام GlaDOS را فعال کند تا آزمایشگاه دوباره به حالت اول خود برگردد. داستان بازی شامل کاراکترهای جدیدی می‌شود ازجمله ویتلی (با صداپیشگی استفان مرچنت) و کیو جانسون (جی.کی سیمونز).

سری Portal ازنظر داستانی به سری Half-life مرتبط می‌شود. قسمت اول بازی اتفاقات بین قسمت اول و دوم سری Half-life را نشان می‌دهد درحالی‌که Portal 2 به رویدادهای بعد از Portal و Half-Life 2 اشاره دارد.

در حالت تک‌نفری شما نقش چل (Chell) را دارید، یکی از و رباتی که در آزمایشگاه باقی مانده است. کاراکتر شما می‌تواند صدمات زیادی را تحمل کند ولی اگر صدمه شدید باشد خواهد مرد. اگر روی سطح محکمی بی افتید، پنالتی وجود ندارد ولی در صورت افتادن داخل چاله‌های بی‌انتها یا گودال‌های اسیدی، کاراکتر شما در جا خواهد مرد. شما باید معماهای بازی را با کمک یک تفنگ پرتال حل کنید و به محل خروجی برسید. در حالت دونفری، صفحه به قسمت تقسیم می‌شود و می‌توانید با کامپیوتر یا بازیکن دیگری بازی کنید. به‌جز تفنگ‌های جدید که هرکدام وظیفه خاص خود را در حل معما دارند، حالت جدیدی در بازی دیده می‌شود و آن‌هم Map editor است، گزینه‌ای که به بازیکن اجازه می‌دهد تا معما و جورچین دلخواه خود را ایجاد کند و حتی برای به چالش کشیدن بقیه آن را به اشتراک بگذارد.

بازی Portal 2 به‌عنوان بهترین بازی تمام دوران شناخته شد. گیم پلی، داستان، شوخی‌های تلخ، صداپیشگی کاراکترها و مراحل چالش‌برانگیز آن مورد تحسین همه گیمرها قرار گرفت. بازی در همان ابتدای کار فروش بالای داشت و در 2011 در جشنواره گلدن جوی‌استیک عنوان «عالی‌ترین بازی سال» را دریافت کرد و در صدر جدول «10 بازی برتر سال 2011» قرار گرفت. همین حالا می‌توانید این بازی فوق‌العاده را از وب‌سایت پارسی‌گیم دریافت کنید.

هم اکنون این بازی را از وب‌سایت کلوپ استاد بازی دانلود کنید.