دانلود بازی Portal برای کامپیوتر

Portal

سال 1998 بود که کمپانی Valve عنوان فوق‌العاده Half-Life را روانه بازار کرد. این بازی توانست در لیست بهترین بازی‌های تاریخ قرار بگیرد و با توجه به داستان و دنیای فوق‌العاده و البته استفاده از مبانی فیزیک در بازی، عنوانی جاودانه شود. این کمپانی بعد از مدتی دست‌به‌کار بزرگی زد و با استفاده از مبانی و مکانیسم‌های همین دنیا و موتور سورس، بازی Portal را ارائه داد. این بازی همان دنیای عنوان نیمه‌جان را به همراه معماهایی جدید ترکیب کرده است و توانسته خود را به لیست بهترین بازی‌های تاریخ برساند.

بازی Portal با بیدار شدن بازی باز در نقش دختری به نام شل از تختخوابی عجیب شروع می‌شود و این تخت خواب نیز برای خواب طولانی‌مدت طراحی‌شده است. بالاخره می‌بینیم که سروکله فردی از درون دیواره اتاق پیدا می‌شود و یک دایره نارنجی‌رنگ ظاهر می‌شود. این دایره‌ها همان درگاه‌ها یا Portal ها هستند که مبنای معماهای بازی را شکل داده‌اند. بازی در همان دنیای نیمه‌جان روایت می‌شود و این بار در کمپانی رقیب Black Mesa قرار داریم و به نظر می‌رسد آن‌ها زودتر به این فناوری دست پیداکرده‌اند. بعد از بیدار شدن هوش مصنوعی واقع در بازی ما را برای یک سری تست‌ها می‌برد و این‌طور است که داستان به‌صورت غافل گیرانه شروع می‌شود. این بازی با گیم پلی در سبک شوتر اول‌شخص و معمایی توانسته فراتر از بازی‌های نسل خود است. برخلاف ژانر آن خبری از تیراندازی نیست و تنها سلاح موجود در بازی، وسیله‌ای به نام ASH است که تنها ایجاد درگاه می‌کند. با استفاده از آن می‌توان از محیطی به محیطی دیگر رفت. این انتقال و پورت شدن است که ایده اصلی معماهای داستان را تشکیل داده است.

Portal معماهایی بامزه سفر در مکان است. این بازی اصول فیزیک را نیز رعایت کرده است و برای نمونه هنگامی‌که با سرعت و زاویه به خصوصی نسبت به سطح یک درگاه، وارد آن می‌شوید، در هنگام خروج از درگاه دیگر نیز همان سرعت اولیه و زاویه را خواهید داشت و خب اگر پرتال خروجی را درجایی قرار دهید که با سطح زمین فاصله دارد و بر روی هوا باشید شتاب گرانش نیز به شما اعمال خواهد شد. البته نگران سقوط نباشید زیرا کفش مخصوصی برای شما تدارک دیده‌شده است که می‌تواند از مرگ شما جلوگیری کند. معماها بازی در کنار دشمنان و گیم پلی جذاب بازی یک معجون خوشمزه را آماده کرده است که سال‌ها در فکر و یاد شما خواهد ماند. اگر به این بازی علاقه‌مند هستید، Half-Life 2 و Black Mesa را تجربه کنید.

در ادامه برای دانلود بازی Portal با وب‌سایت کلوپ استاد بازی همراه باشید.