دانلود بازی The Sojourn برای کامپیوتر

دانلود بازی The Sojourn

اگر به دوران دبستان برگردیم، می‌بینیم که تمامی دروس با تمرین‌هایی همراه بود که درواقع معماهایی سرگرم‌کننده بودند تا کم‌کم با ماهیت حل مسئله آشنا شویم. بازی‌های ویدیویی هم به‌نوبه خود، چنین روندی را استفاده کرده‌اند و بازی‌های زیادی با ماهیت معمایی ظهور کرده‌اند. استودیو Shifting Tides هم یکی از این توسعه‌دهندگان است که تنها به دنبال ارائه تجربه‌ای معمایی و سرگرم‌کننده است و با این انگیزه، بازی The Sojourn را تولید کرده و شرکت Iceberg Interactive هم آن را راهی بازار کرده است. وارد دنیای معمایی و تشکیل یافته از نور و تاریکی شوید و سفر بی‌نظیری باوجود چالش‌ها و موانع مختلف را تجربه کنید.

بازی The Sojourn شمارا وارد یک سرزمین اعجاب‌انگیز می‌کند و همان لحظه که فکر می‌کنید، تک‌وتنها افتاده‌اید و به فکر راه چاره می‌گردید، نور به شکل راهنمای شما وارد محیط می‌شود و مسیر را مشخص می‌کند. تنها چند دقیقه از شروع بازی نگذشته که با قوانین دنیا آشنا می‌شوید و می‌بینید که اینجا هم، بدون تلاش و حل مشکلات و تضادها، به هیچ جایی نخواهید رسید و سر جای خود درجا می‌زنید. اینجاست که باید دست‌به‌کار شوید و معماها را یکی پس از دیگری حل کنید. داستان بازی از طریق بررسی محیط و موقعیت مجسمه‌ها و المان‌های محیطی روایت می‌شود و خبری از گفتگو و نوشته برای منتقل کردن روایت و مفهوم نیست. هدف اصلی سازندگان هم پرداختن به یک داستان کامل نیست و تمرکز اصلی، معماهای بازی هستند. اما این معماها به چه شکل هستند؟ بازی دارای دو بخش روشن و تاریک است که برای حل پازل‌ها باید بین آن‌ها منتقل شوید. در حالت تاریک کارهایی را می‌توان انجام داد که در حالت روشن، قادر به انجام نیستیم و بلعکس.

بیشتر معماها با تغییر موقعیت تندیس‌ها همراه است و بعضی‌اوقات هم با نواختن ساز چنگ و استفاده از ابزارهای موجود در محیط، راه رسیدن به بخش بعدی نقشه را پیدا خواهید کرد یا خواهید ساخت. پازل‌های بازی The Sojourn با مرور زمان پیچیده‌تر می‌شوند و باید خلاقیت بیشتری برای حل آن‌ها به خرج بدهید وگرنه همچنان در محیط باقی خواهید ماند و راه فرار نخواهید داشت. این چالش‌ها ممکن است پس از مدتی خسته‌کننده شوند اما هر بار یک محیط یا المان محیطی تازه‌ای اضافه می‌شود تا ذهن شمارا جذب کند و معماهای پیچیده‌تری جلوی شما قرار داده شود. فضای بازی بسیار زیبا و چشم‌نواز است و ازنظر هنری، قابل‌تحسین است. اگر به این سبک از بازی‌های معمایی علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم Outer Wilds و The Witness را بازی کنید.

در ادامه با وب‌سایت کلوپ استاد بازی همراه باشید.