دانلود بازی Valorant برای کامپیوتر

دانلود بازی Valorant

اگر بخواهیم به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی چندنفره تاکتیکی در سبک شوتر فکر کنیم، نام بازی Counter Strike به خاطر اکثر افراد برسد. این بازی نه‌تنها خودش به موفقیت بالایی دست یافت و تا سال‌های طولانی، پادشاه این سبک بود، الهام‌بخش ساخت عناوین مشابه بسیاری گشت. نکته‌ای که به موفقیت این بازی کمک شایانی کرد، سبک متفاوت گیم پلی و تأکید زیاد آن بر روی تاکتیک‌های انفرادی و گروهی در کنار یکدیگر بود.

هرچند بازی کانتر که نسخه مدرن این بازی است مخاطبان زیادی داشته و هنوز بسیاری با آن سرگرم هستند، استودیوهای دیگر از ساخت عناوین مشابه دست نکشیده‌اند. یکی از جدیدترین بازی‌های شوتر تاکتیکی که با الهام از عناصر مختلفی از چند بازی ساخته شده، بازی Valorant از شرکت بزرگ Riot Games است. افراد شرکت Riot Games را بیشتر به دلیل بازی محبوب League of Legends می‌شناسند اما به‌تازگی دست به ساخت عناوین متعددی در سبک‌های مختلف زده که یکی از آن‌ها شوتر تاکتیکی‌ای با نام Valorant است.

تلفیقی از عناصر موفق کانتر استرایک و Overwatch

دانلود بازی Valorantآنچه در بازی Valorant بسیار مشهود است، تلاش سازندگان برای تلفیق چند عنصر موفق از عناوین شوتر تیمی بوده که در کنار یکدیگر جمع کرده‌اند. ازلحاظ گیم پلی، ولورانت بسیار شبیه به Counter Strike بوده و اصول آن را دنبال می‌کند. شما در هر بازی، 24 راند مختلف را به‌صورت 5 به 5 تجربه می‌کنید و هر تیمی که موفق شود 13 راند را پیروز شود، برنده میدان خواهد بود. ابتدای هر راند زمانی کوتاه برای خرید سلاح در اختیار دارید و تمامی سلاح‌ها برای هر دو تیم یکسان خواهد بود. پیروزی در راند به دو روش ممکن است، یا باید تیم مهاجم در یکی از مناطق مشخص‌شده، بمب‌گذاری موفق انجام داده یا تیم مدافع موفق شود بمب را خنثی کند. کشته شدن تمامی اعضای یک تیم نیز روش دیگری برای پیروزی در راند است.

حتی کلاس سلاح‌ها نیز شباهت زیادی به Counter Strike داشته و تنها تفاوت‌هایی جزئی اعمال شده است. رابط کاربری ساده‌ای برای خرید در ابتدای بازی وجود داشته که هر بازیکنی به‌راحتی بتواند در کمترین زمان خرید تجهیزات را انجام دهد؛ اما آنجا که بازی Valorant از Counter-Strike Global Offensive متمایز می‌شود، کاراکترهایش هستند که برخلاف کانتر استرایک هرکدام منحصربه‌فرد بوده و شبیه به قهرمان‌های بازی Overwatch یا اپراتورهای بازی Rainbow Six Siege قابلیت‌های ویژه‌ای دارند. در حال حاضر 17 شخصیت که با نام Agent شناخته می‌شوند در بازی Valorant حضور داشته که از همان ابتدا 5 شخصیت به‌صورت رایگان در اختیارتان قرار می‌گیرد و با بازی کردن، سایر آن‌ها را نیز باز خواهید کرد. این تفاوت شخصیت‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فرد هرکدام، عمق بسیار بیشتری به گیم پلی بازی اضافه کرده و تلفیق و همکاری آن‌ها در قالب یک تیم، جذابیت زیادی را به بازی تزریق می‌کند.

Agentها و ویژگی‌های منحصربه‌فردشان در ولورانت

ویژگی متفاوت بازی Valorant همین حضور Agentها و قابلیت‌های مختلفشان است. هر Agent بین 4 تا 5 قابلیت داشته که به‌جز قابلیت Ultimate که قدرتمندترین ویژگی آن‌ها است، بقیه را مانند تجهیزات و سلاح باید در ابتدای راند با پرداخت پول درون بازی خریداری کنید. قابلیت Ultimate با کشتن افراد تیم رقیب سریع‌تر شارژ می‌شود و این انگیزه را برای بهتر بازی کردن و کشتن دشمن به شما می‌دهد. به برخی از قابلیت‌های Agentها به طور خلاصه اشاره خواهیم کرد.

برای مثال یکی از کاراکترها قدرت بازیابی هم تیمی‌های کشته شده در میدان نبرد را دارد، یکی دیگر به یک موشک‌انداز با قدرت تخریبی بالا دسترسی داشته و یا نارنجک خوشه‌ای دارد. یکی می‌تواند با نصب دوربین‌های مخفی موقعیت دشمنان را ردیابی کند و تله‌هایی در نقشه کار بگذارید. تنوع قابلیت‌های این 17 کاراکتر و ترکیب آن‌ها با یکدیگر جذابیت اصلی گیم پلی بازی Valorant هستند و همچنین سقف مهارت بازیکنان را بالاتر می‌برند، زیرا یادگیری و ماهر شدن با هر Agent زمان زیادی لازم خواهد داشت.

نقشه‌ها و گرافیک خوب در کنار روان اجراشدن

در حال حاضر 6 نقشه مختلف در بازی وجود داشته که طراحی هر کدام منحصربه‌فرد است. برخی از نقشه‌ها سه منطقه برای بمب‌گذاری دارند و برخی دیگر دارای تلپورت‌های بزرگی هستند که جابه‌جایی در نقشه را آسان‌تر می‌کند. یادگیری نقاط حساس و استراتژیک هر نقشه بخش دیگری از پروسه ماهر شدن در بازی Valorant بوده و نیازمند تجربه و زمان است. ازلحاظ گرافیکی بازی سبک نیمه کارتونی و زیبایی را برای خود برگزیده و نکته مثبتش، اجرای بسیار روان و بدون مشکل حتی بر روی سخت‌افزارهای قدیمی‌تر است. این موضوع در کنار ویژگی‌های دیگر گیم پلی بازی تجربه بی‌نظیری از یک شوتر تاکتیکی متفاوت را در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین سازندگان با به‌روزرسانی‌های فصلی، دائم محتوای جدیدی در قالب اسکین برای سلاح‌ها، نقشه‌ها و Agentهای جدید به بازی اضافه می‌کنند تا بازیکن همواره چیز جدیدی برای تجربه کردن در دسترس داشته باشد.

اگر به این سبک بازی‌ها علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم بازی‌های Counter-Strike Global Offensive و Overwatch را نیز بررسی کنید.

در ادامه برای دانلود بازی Valorant با وب‌سایت کلوپ استاد بازی همراه باشید.